مشک آنست که خود ببو ید .نه آنکه عطار بگویید..

مشخصات

موارد دیگر
davod
14 پست
مرد

دنبال‌کنندگان

(26 کاربر)

برچسب ‌های شخصی

davod
davod
كوه را با تيشه كندن ! اين توان از فرد بود؟!
عاقلان افسانه گويندش ولي فرهاد هزاران مرد بود

او براي عشق خود از كوه هم رَد مي شود
گرچه ناممكن نمايد،ليك اين تنها دواي درد بود

دوست داشتن بود كيش و مهرورزي دين شان
كينه و تهمت زدن،ناچيز بسانِ گَرد بود

دوره آن عاشقان سينه چاك آنسان گذشت
آن زماني كه تنور تهمت ها سرد بود
...
davod
بارگیری (1).jpeg davod

تو را در زمستان‏هاى سرما و سکوت، صدا کرده‌ام؛

با دستانى از حاجت و در بهارى از اجابت، غوطه خورده‏‌ام.

از مدینه تا توس، مرورت مى‌‏کنم و ثانیه‏‌هاى سترگ ولایتت را مى ‌ستایم.

تو، هشتمین ستاره‏‌اى در آسمان فیروزه و لبخند.

مى‏‌آیى و شهر را بشارت پرنده و آبشار، به دست افشانى مى‏‌خواند.

میلاد امام رضا (ع) مبارک

davod
بارگیری.jpeg davod

دختر اگرپرنده آفریده میشد، حتما "طاووس"بود. اگرحیوان بود، حتما "آهو"بود. اگرحشره بود، حتما "پروانه"بود. او انسان آفریده شد، تا خواهر و مادر باشد و عشق... دختر چنان بزرگ است که اشرف موجودات خداست. تا حدی که یک گل، او را راضی می‌کند، و یک کلمه، او را به کشتن می‌دهد. پس ای مرد، مواظب باش، دختر ازسمت چـــپ، نزدیک به قلبت ساخته شده، تا او را درقلبت جا دهی. شگفت انگیز است! دختر درکودکی درهای برکت را به روی پدرش می‌گشاید، درجوانی دین شوهرش را کامل می‌کند، و هنگامی که مادرمی‌شود، بهشت زیر پای اوست. قدرش را بدانیم... روز دختر بر دختران فیس مبارک باد..  

davod
tb (1).jpeg davod

از ارسطو پرسيدند بهترين سخن كدام است؟ در پاسخ گفت : آنچه موافق عقل باشد، گفتند پس از آن چيست؟ گفت : سخني كه شنونده بپذيرد، گفتند بعد از آن چه؟ گفت : سخني كه از سرانجام آن اطمينان داشته باشيم كه ضرري متوجه ما نخواهد ساخت، گفتند بعد از آن چيست؟ گفت : اگر سخن يكي از اين سه شرط را نداشته باشد از صداي چهارپايان پست تر است.((از قابوسنامه))

7 دیدگاه · 1398/04/12 - 00:03 13 +
davod
davod

درسته عالی بود ...

دیدگاه · 1398/04/11 - 01:18 5 +
davod
davod

دلم برایت تنگ شده تنگ که می‌گویم نه مثل تنگی پیراهن دلتنگی من شبیه حال نهنگی است که به جای اقیانوس او را در تنگ ماهی انداخته‌اند دلم برایت تنگ شده است این یعنی ریه‌های من، دم و بازدم نفس‌های تو را کم آورده اند...

davod
sherh-asheghaneh-ghamgin-2-e1539012474271.jpg davod

درسکوت دادگاه سرنوشت عشق برما حکم سنگینی نوشت گفته شد دل داده ها از هم جدا وای بر این حکم و این قانون زشت

8 دیدگاه · 1398/04/2 - 00:51 12 +
davod
IMG_20190619_153650_632.jpg davod

وقتی دلتنگم بشقاب ها را نمی شکنم شیشه ها را نمی شکنم غــرورم را نمی شکنم دلت را نمی شکنم در این دلتنگی ها زورم به تنها چیزی که میرسد ، این بغض لعنتی ست که می شکند.

9 دیدگاه · 1398/03/29 - 16:45 10 +
davod
شعر-عاشقانه-غمگین-دلتنگی.jpg davod

در خیالات خودم در زیر بارانی که نیست می رسم با تو به خانه، از خیابانی که نیست می نشینی روبرویم، خستگی در می کنی چای می ریزم برایت، توی فنجانی که نیست باز می خندی و می پرسی که حالت بهتر است باز می خندم که خیلی، گرچه می دانی که نیست شعر می خوانم برایت، واژه ها گل می کنند یاس و مریم می گذارم ، توی گلدانی که نیست چشم می دوزم به چشمت، می شود آیا کمی دستهایم را بگیری ، بین دستانی که نیست وقت رفتن می شود، با بغض می گویم نرو پشت پایت اشک می ریزم، در ایوانی که نیست می روی و خانه لبریز از نبودت می شود باز تنها می شوم، با یاد مهمانی که نیست ******

davod
IMG_20190614_195535_690.jpg davod

عقل گوید من دلیل هر نمودم **عشق گوید من شهنشاه وجودم عقل گوید آگه از هر شر و خیرم **عشق گوید برتر از اینهاست سیرم عقل گوید من به هستی رهنمایم **عشق گوید نیستی را ره گشایم عقل گوید من نگهدار وجودم **عشق گوید فارغ از بود و نبودم عقل گوید من نظام کایناتم **عشق گوید رسته از قید جهانم .....

davod
شعر-عاشقانه-غمگین-دلشکسته.jpg davod

ای آنکه دوست دارمت اما ندارمت.... بر سینه می فشارمت اما ندارمت..... ای آسمان من که سراسر ستاره ای تا صبح می شمارمت اما ندارمت.... در عالم خیال خودم چون چراغ اشک بر دیده می گذارمت اما ندارمت..... می خواهم ای درخت بهشتی، درخت جان در باغ دل بکارمت اما ندارمت.... می خواهم ای شکوفه ترین مثل چتر گل بر سر نگاه دارمت اما ندارمت...........

davod
220px-Hazin.jpeg davod

اسیر..ای وای بر اسیــری کز یاد رفته باشــد. در دام مـانده باشـد صیـاد رفتـه باشـد. آه از دمــی که تــنها با داغ او چو لاله. درخون نشسته باشم چون باد رفته باشد. آواز تـیشــه امشــب از بیستـون نــیامـد. شاید به خواب شیرین فرهاد رفته باشد. خونش به تیـغ حســرت یارب حلال بادا. صیدی که از کمندت آزاد رفتـه باشــد. از آه درد نــاکـی سـازم خـبـر دلـت را. وقتی که کوه صبرم بر بـاد رفته باشـد. رحــم از بر اسیری کـز گرد دام زلفـت. با صد امـیدواری نـاشـاد رفتــه باشـــد .

davod
davod

دلتنگم و دیدار تو درمان من است بی رنگ رخت زمانه زندان من است بر هیچ دلی مبـاد و بر هیچ تنی آنچ از غم هجران تو بر جان من است.

davod
IMG_20190531_055600.jpg davod

مروت... قاضی بی مروت عدلت دگر چه باشد وقتی که دزد دانا در خانه ی تو باشد امروز و حالِ ‌فردا دیگر مرا چه حاصلُ وقتی فسانه دزدان ، افسانه ی تو باشد تعبیر حرف رندان در نزد تو حلال است وقتی که کل رندان همسایه ی تو باشد.


فیس بوک ایران · قدرت گرفته توسط شِیرترانیکس فارسی