no daghon27 - فیس بوک ایران
~_~

مشخصات

موارد دیگر
~_~
زن

دنبال‌کنندگان

(25 کاربر)

برچسب ‌های شخصی

برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

زادگاه آن جنوب آسیاست و از جمله میوه‌های بسیار عجیب است که هم به شکل سیب است و هم بو و عطر گل را دارد. بسیار خوشمزه است و مقدار بسیار کمی از آن به خارج صادر می شود، چون به سرعت فاسد می‌شود.


hhs1777.jpg

hhs1777.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

زادگاه اصلی آن مکزیک و آمریکای مرکزی است. این میوه سرشار از ویتامین C و B۱ و B۲ است و از آن در تهیه بستنی استفاده می‌شود.

hhs1776.jpg


hhs1776.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

نام این میوه با توجه به پوستش انتخاب شده و خودش هیچ ارتباطی به مار ندارد. طعم آن شبیه ترکیب آناناس، موز و آجیل است. پوست آن نیز بسیار خشن و زبر بوده و در پوست کندن آن باید بسیار دقت کرد. شما می‌توانید آن را به‌عنوان هدیه به دیگران تقدیم کنید.

میوه مار گونه با نام سالاک هم شناخته می‌شود. برای پوست کردن سالاک باید نوک آن‌را فشار دهید و پوست آن‌را تکه‌تکه جدا کنید. گوشت میوه کرم رنگ با دانه‌های بزرگ سیاه است و بافت آن شبیه سیب ترد و کمی آبدار است. میوه نارس ترش‌مزه است اما انواع رسیده آن شیرین و کمی اسیدی شبیه آناناس هستند.


hhs1779.jpg


hhs1779.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

hhs1780.jpg
hhs1780.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

این میوه شبیه نارنجک یا وزغ فرانکشتاین است تا یک میوه خوردنی. اما طعم گوشت سفید داخل آن خوب است و مانند یک بستنی ساده در دهان شما آب خواهد شد. این میوه ترسناک در درمان اسهال خونی و کاهش تب بسیار مفید است. اما باید بدانید که دانه های آن سمی هستند.

معمولا به چری مویا « میوه اشرافی » هم می گویند. این میوه یک منبع عالی از ویتامین C، کربوهیدرات، پتاسیم، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است.

luxurious3-extr..


luxurious3-extravagant2-fruit6.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)
زادگاه اصلی آن مالزی و ویتنام و تایلند است. از نظر ظاهری به شکل تخم مرغ، و طعم این میوه شبیه گریپ فروت و انگور، اما از آنها شیرین‌تر است.

hhs1781.jpg
hhs1781.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)
زادگاه آن جامائیکاست و طعم آن شبیه است.

hhs1782.jpg
hhs1782.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)
زادگاه اصلی این میوه صحرای کالاهاری در آفریقاست. این میوه دارای دو نوع سمی و غیرسمی است. نوع سمی‌ این میوه دارای پوستی به رنگ سبز است ولی نوع خوراکی آن پوستی به رنگ زرد دارد. طعم آن شبیه انار ولی از حیث داشتن دانه‌های بسیار، مثل خیار است.

hhs1783.jpg
hhs1783.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

کاکتوس‌گلابی در کالیفرنیا کشت می شود و در اسپانیا به آن «توناس» می گویند. در ایران هم به آن گلابی خاردار یا انجیر گفته می‌شود. البته این میوه بیشتر هویت کاکتوسی دارد نه گلابی. میوه کاکتوس تنها میوه‌ای است که در ردیف سبزیجات هم دسته‌بندی می‌شود. گوشت این میوه، شیرین‌مزه و آبدار و دانه‌های ترد سیاه‌رنگی در بافت آن پراکنده است. کاکتوس پخته طعم مارچوبه و یا فلفل دلمه‌ای سبز را می‌دهد.


luxurious3-extr..

luxurious3-extravagant2-fruit5.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)میوه اژدها یا پیتایا، پیتاهایا، هو لونگ گو، گلابی توت فرنگی، به میوه چندین نوع کاکتوس اطلاق می‌شود. این میوه بومی مکزیک و آمریکای مرکزی و جنوبی است و نیز در کشورهای آسیای جنوب شرقی همچون ویتنام، تایوان، جنوب چین، جزیره اکیناوا (ژاپن)، فیلیپین و مالزی هم کشت می‌شود.

زادگاه این میوه مکزیک و مرکز و جنوب آمریکاست و به خاطر شکل و رنگش به این نام از آن یاد می شود.

این میوه دارای سه رنگ سفید و صورتی و قرمز، و طعم آن شبیه گلابی است. میوه تخم‌مرغی شکل، خاردار، زرد (یا گاهی قرمز) و دارای بذور سیاه رنگ است. بخش داخلی این میوه ها قابل خوردن بوده و دارای طعمی دلپذیر و مزه‌ای تقریبا شیرین است. میوه‌های این گیاه قابل خوردن بوده و در نوشیدنی‌ها و کیک‌ها نیز از آن استفاده می‌گردد. با برگ های این درخت چای نیز تهیه می شود.

علاوه بر این، به دلیل خاصیت رونده بودن یا آویزان بودن ساقه ها و همچنین وجود گل های بزرگ و زیبا، به عنوان گیاهی زینتی نیز کشت می شود. میوه اژدها دارای انواع ویتامین ها است و در جلوگیری از سرطان روده بزرگ و دیابت موثر است. hhs1785.jpghhs1785.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

به دلیل طعم خوش و بی نظیرش در کشورهای اروپایی و آمریکایی طرفداران زیادی دارد. فیسالیس میوه استوایی بومی آمازون بوده است که در آفریقا و آسیا یافت می‌شود. بوته‌های این میوه تا ارتفاع 1 متر رشد می‌کنند و دارای بوته‌های کوچک مخملی کرم رنگ 3 گوش است.

هر بوته در صورت نگهداری صحیح قادر به تولید 2 یا 5 کیلو میوه است. میوه‌ی فیسالیس در غلاف گل رشد کرده و در آن مخفی است. ویژگی‌ منحصربه‌فرد میوه‌ی فیسالیس (physalis) ظاهر فانوس شکل آن است.این میوه به رنگ زرد طلایی است و از نظر شکل و اندازه شبیه گوجه‌ای کوچک است.

چندین گونه در رده‌ی فیسالیس و خانواده‌ی بادنجانیان وجود دارد؛ بنابراین این گیاهان نیز از خانواده‌ی گوجه و بادمجان محسوب می‌شوند. تنها چند گونه از فیسالیس میوه‌ی خوردنی تولید می‌کنند. فیسالیس طعمی نسبتا ترش و شیرین دارد. درون میوه‌های رسیده دانه‌هایی کوچک وجود دارد.

و خوردن میوه‌ی نارس در بعضی افراد ناراحتی گوارشی ایجاد می‌کند. این میوه‌ها به‌طور تازه و همچنین در پای، سالاد میوه و غیره مصرف می‌شوند. طعم فیسالیس مشابه آناناس و توت فرنگی است.

luxurious3-extr..


luxurious3-extravagant2-fruit2.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)
زادگاه اصلی این میوه جنوب چین و جنوب هند و تایوان است. پوست این میوه مانند پسته سخت است و گفته می‌شود، قدمت آن به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد بازمی‌گردد. طعم این میوه شبیه انگور و از جمله میوه‌های سرشار از ویتامین سی است.

hhs1790.jpg
hhs1790.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

زادگاه اصلی این میوه آمریکای جنوبی و هند و نیوزلند است. این میوه دارای دانه‌های ریز مانند انجیر، اما از انجیر شیرین‌تر است و در تهیه بستنی و شیرینی از آن استفاده می‌شود.

زادگاه اصلی این میوه آمریکای جنوبی و هند و نیوزلند است. این میوه دارای دانه‌های ریز مانند انجیر است، اما از انجیر شیرین‌تر است و در تهیه بستنی و شیرینی از آن استفاده می‌شود. میوه تقریبا گرد و بیضی شکل می‌باشد، پوست آن چرم مانند، که نرم و مومی شکل بوده و آرایش رنگ آن از ارغوانی تیره کمرنگ با خالهای سفید ریز تازرد روشن یا رنگ کدو حلوایی می‌باشد.

درون میوه یک حفره وجود دارد که کم و بیش بایک ماده معطر دو جداره پر شده است، کیسه‌های غشایی پرتقالی رنگ، عصاره گوشتی که‌ محتوی بذر‌های حفره دار – سخت، کوچک، قهوه‌ای تیره یا سیاه می باشد. گونه زرد رنگ آن معمولا بزرگتر از ارغوانی می‌باشد و عطرو بوی آن شبیه گواوا و شیرینی زیادی دارد،

اما گوشت گونه ارغوانی دارای اسید کم، مزه و عطر بهتر می‌باشد و بخش عمده میوه را عصاره تشکیل می‌دهد. پشن فروت یا همان میوه گل ساعتی باعث کاهش رشد سلول های سرطانی می‌شود، ضد اضطراب و آرام بخش است، در کاهش وزن تاثیر زیادی دارد، برای بیماری‌های قلبی مفید می‌باشد

همچنین یک منبع غنی از ویتامین A و C است. میوه گل ساعتی فواید زیادی دارد و برای سلامتی بسیار مفید می‌باشد.

hhs1791.jpg

hhs1791.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)
این میوه در جنوب و غرب هند و سریلانکا و فیلیپین و بنگلادش می‌روید. میوه جاک فروت شبیه ، اما از آن شیرین‌تر است. از چوب این درخت به خاطر استحکام بسیار آن در ساخت اثاث منزل استفاده می‌شود.

hhs1793.jpg
hhs1793.jpg
باز نشر توسط daghon27
برکه(فرشته)
برکه(فرشته)

سیب ستاره درختی از نواحی گرمسیری و از خانواده ساپوتاسه می‌باشد. این گیاه بومی غرب هندوستان است. میوه ها گرد، بیضوی یا گاهی گلابی شکل، به قطر 5 تا 10 سانتیمتر، به رنگ قرمز – ارغوانی، ارغوانی تیره یا سبز کمرنگ دیده می‌شوند.

پوست میوه ها براق، صاف، نازک، چرمی هستند و درون میوه دارای پالپی نرم، سفید، با مزه‌ای شیرین با 6 تا 11 بذر با پوشش ژلاتینی و مرکزی ستاره‌ای شکل دیده می‌شود. نام این گیاه نیز به دلیل مرکز ستاره‌ای شکل آن می باشد. درخت میوه سیب ستاره ای بین هشت تا سی متر ارتفاع دارد و ضخامت قطر تنه آن یک متر است و شاخه هایی متراکم دارد که در تاج درخت قرار گرفته اند. برگ‌های آن حالتی چرمی دارند و رنگ آن ها سبز پر رنگ است.

روی برگ ها در هنگام رسیدن کاملا صاف است و زیر آن با پرزهای ابریشمی و خرمایی رنگ پوشیده شده است. هنگامی که این برگ‌ها نرسیده هستند، این پرزها به رنگ نقره ای می باشند. میوه سیب ستاره‌ ای بسیار خوش رنگ است و مزه ای ملایم و شیری دارد و رایحه آن واقعا در صنعت و عطر ادکلن کمیاب است.

که البته با توجه به علاقه عطرسازان به رایحه‌های میوه‌ای، این انتظار می رود که استفاده از این رایحه در ترکیبات عطرها بیشتر گردد.

luxurious3-extr..


luxurious3-extravagant2-fruit1.jpg
باز نشر توسط daghon27
صفحات: 1 2