no nicefun - فیس بوک ایران
c2b605f01d0eb0c121c8c1b167583710.gif کش پیلاتس.png میز تاشو دو نفره.jpg 2321.jpg
فیس بوک ایران

مشخصات

موارد دیگر
فیس بوک ایران
nicefun.ir
154 پست

دنبال‌کنندگان

(157 کاربر)

برچسب ‌های شخصی

فیس بوک ایران
فیس بوک ایران
هوشمند Straight up

اصلاح کننده وضعیت بدن موقع آن رسیده است که وضعیت بدنی خود را به بهترین شکل ممکن در کمترین زمان ممکن

با قوزبند هوشمند در ناحیه بالاتنه برطرف سازید

کاربرد قوزبند هوشمند

قوزبند straight up ستون فقرات را در بخش‌های آسیب ‌دیده صاف می ‌کند مانند قوس کمر (اسکولیوز، کژپشتی یا انحراف جانبی ستون فقرات)، قوز کمر و اسپوندیلولیستزیس بزرگسالان نیز درمان می کند

برای اطلاعات بیشتر به سایت مرجعه کنید

[لینک ضمیمه]

قوزبند.jpg
18 دیدگاه · 1400/02/19 - 10:07 55 +
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
هدف از آرتروپلاستی، بازگرداندن عملکرد سفت شده مفصل سینوویال و تسکین درد است. به عنوان یک عمل جراحی، معمولاً زمانی انجام می‌شود که درمان دارویی عملکرد مفصل آسیب‌دیده را بهبود نداده باشد. دو نوع جراحی آرتروپلاستی وجود دارد: برداشتن مفصل و بازسازی بین مکانی. برداشتن مفصل شامل برداشتن قسمتی از استخوان از یک مفصل سفت شده، افزایش فاصله بین استخوان و حفره برای بهبود دامنه حرکت است.
هدف از آرتروپلاستی.jpg
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

ساکروایلیت (Sacroilite)، التهاب مفصل ساکروایلیاک است. این می‌تواند شامل هر دو مفصل یا فقط یکی از آن‌ها باشد. این مفاصل در قسمت تحتانی ستون فقرات شما در جایی که به ناحیه لگن شما متصل می‌شود، در نزدیکی باسن یافت می‌شوند. درد ساکروایلیت می‌تواند موارد زیر را تحت تأثیر قرار دهد:

باسن(یک یا هر دو)
کمر
پاها (یک یا هر دو)


ساکروایلیت، یک جزء اصلی در اسپوندیلیت آنکیلوزان(ankylosing spondylitis) است. اسپوندیلیت آنکیلوزان، یک بیماری روماتیسمی است که باعث التهاب و سفتی مفصل در ستون فقرات و لگن می‌شود. بنابراین ساکروایلیت یک نوع آرتریت پیش‌رونده است که هر کسی می‌تواند به آن مبتلا شود.

ادامه در مقاله ...

[لینک ضمیمه]


ساکروایلیت چیست.png
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
ماساژ کمر

ماساژ کمر گرفتگی و درد کمر را تسکین می دهد؟

این روزها، شیوه زندگی و فعالیت های روزانه افراد به گونه ای است که دردهای مفصلی و درد ستون فقرات به یک معضل رایج تبدیل شده است. مواردی چون عدم تحرک کافی و بلند کردن اجسام به شیوه ای نامناسب از جمله دلایل گرفتگی و درد کمر محسوب می شوند. برای درمان گرفتگی و درد کمر در حالت های نه چندان حاد، می توان از برخی درمان های خانگی نظیر کمپرس سرد یا گرم و مسکن های بدون نیاز به نسخه پزشک استفاده نمود. با این حال، مناسب ترین روش برای رفع گرفتگی عضلات پشت، ماساژ کمر توسط یک فرد ماهر و باتجربه است.

ادامه در مقاله ...


ماساژ کمر(1).jpg
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
فیزیوتراپی چیست

فیزیوتراپی به بازگرداندن حرکت و عملکرد هنگامی که فردی تحت آسیب، بیماری یا ناتوانی قرار می‌گیرد، کمک می‌کند. در فیزیوتراپی، متخصصان آموزش دیده، عملکرد بدنی غیرطبیعی مربوط به مثلاً آسیب، ناتوان، بیماری یا شرایط را ارزیابی و درمان می‌کنند. درواقع فیزیوتراپیست، یک پزشک متخصص آموزش دیده و دارای مجوز است که در تشخیص ناهنجاری‌های جسمی، بازیابی عملکرد و تحرک بدنی، حفظ عملکرد بدنی و ارتقاء فعالیت بدنی و عملکرد مناسب تجربه دارد.

ادامه در مقاله ...


فیزیوتراپی چیست.png
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
مه مغزی ناشی از کووید-19 چیست؟

#مه_مغزی یک تشخیص پزشکی نیست، در عوض، این یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف احساس کند بودن یا فاصله گرفتن از نظر ذهنی، استفاده می‌شود. اغلب مردم گاهی دچار مه مغزی می‌شوند. شما احتمالاً بعد از یک شب خواب ضعیف یا زمانی که تحت استرس زیادی بوده‌اید، دچار کسالت روحی شده‌اید. اما برخی از افرادی که مبتلا به کووید -19 بوده‌اند، مه مغزی را گزارش می‌کنند که هفته‌ها یا حتی ماه‌ها بعد از علائم دیگر آن‌ها مانند سرفه، خستگی یا تب از بین می‌رود. علائم مه مغزی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

وارد اتاق می‌شوید و فراموش می‌کنید که چرا آنجا هستید.

مشکل در فکر کردن برای به کارگیری کلمات مناسب

مشکل در به خاطر سپردن مطالبی که به تازگی خوانده‌اید.

برای تکمیل کارها زمان بیشتری لازم است.

فراموش کردن دستورالعمل‌ها یا مراحل هنگام پخت و پز

روشن نگه داشتن چراغ‌ها یا لوازم خانگی

فراموش کردن کاری که بعد از حواس پرتی انجام می‌دادید.

ادامه در مقاله ...
مه-مغزی-ناشی-از-کرونا.png
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
سندرم پلیکا چیست؟

، تحریک بخشی از غشای سینوویال در زانو است. غشای سینوویال مفصل زانو را در بر گرفته و حاوی مایعی است که مفصل را به اصطلاح روغن کاری می‌کند. سندرم پلیکا، زمانی تحریک می‌شود که لایه داخلی مفصل، تحریک می‌شود. معمولا در اثر اصطکاک مکرر به بافت یا در برخی موارد ضربه مستقیم به زانو که باعث آسیب بافت می‌شود، این مشکل ایجاد می‌شود. در نتیجه، این بافت، ضخیم و دردناک می‌شود. اصطکاک مکرر به دلیل نیروهای غیرطبیعی در زانو ، به احتمال زیاد در ناحیه زانو و ماهیچه‌های اطراف است، یا ممکن است ناشی از ضعف‌های عضلانی یا ناهنجاری‌های ساختاری در مفصل ران یا پا باشد که باعث افزایش تنش در زانو می‌شود. سندرم پلیکا نیز می‌تواند در اثر افزایش فعالیت‌ها ایجاد یا بدتر شود. سندرم پلیکا ممکن است ناشی از ترکیبی از چندین عامل مختلف باشد، از جمله:

کاهش تحرک کشکک زانو
سفت شدن ماهیچه چهارسر (جلوی ران) یا عضله لگن
عدم تعادل عضلانی در عضلات چهارسر، همسترینگ (پشت ران) یا ماهیچه‌های لگن
تکنیک نامناسب با فعالیت‌های تکراری
تغییر در روال ورزشی یا فعالیت ورزشی
ساختار غیر طبیعی ران یا زانو
مکانیک غیر طبیعی ران یا زانو
صدمه

سندرم-پلیکا-چیست.jpg
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

به نظر شما علت درد گرفتن پهلو چیست و برای درمان آن چه کارهایی می توان انجام داد ؟ درمان درد پهلوی چپ راهکار های زیادی دارد که فیزیوتراپی ایرانیان بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان در این مقاله به آن می پردازد .

درد پهلو اغلب در قسمت کناری میان تنه ، درست زیر دنده ها احساس می شود . گاهی اوقات درد پهلو به قسمت پایینی کمر هم کشیده می شود . عضلات در پهلوی چپ و راست یا اطراف آن وجود دارند به همین خاطر درد پهلو به عارضه ای رایج در بین افراد تبدیل شده است .

ادامه در مقالهtreatment-left-side-pain.jpg
دیدگاه · 1400/06/30 - 11:55 14 +
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
سندرم خروجی قفسه سینه چیست؟

سندرم خروجی قفسه سینه چیست و چگونه درمان می شود؟

قفسه سینه (Thoracic Outlet Syndrome (TOC)) به یکی از اختلالات ناشی از فشرده سازی، تحریک اعصاب و یا آسیب عروق خونی اطلاق می شود. این عارضه در ناحیه بالای قفسه سینه و زیر گردن ایجاد می گردد. سندرم خروجی قفسه سینه عمدتا مستقل از سن و جنسیت افراد می تواند رخ دهد.

این عارضه را نمی توان یک بیماری دانست و ممکن است به هر دلیلی به وجود آید. برای مثال، ورزشکارانی که در رشته هایی نظیر شنا، بیس بال و والیبال فعالیت دارند، در موارد زیادی به این سندرم دچار خواهند شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی عارضه خروجی قفسه سینه و کلیه نشانه ها و راه های درمانی آن بپردازیم.
سندرم خروجی قفسه سینه چیست؟
ادامه در مقاله لینک زیر

[لینک ضمیمه]


گونه های مختلف سندروم خارجی قفسه سینه.jpg
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
علت و درمان کمر درد در کودکان و نوجوانان


و نسبتاً شایع است. بر اساس مطالعه‌ای، نشان داده شده است که تقریبا 34 درصد از کودکان در سال گذشته احساس کمردرد کرده‌اند و تقریبا 9 درصد از آن‌ها با کمردرد شدید مواجه شده‌اند. در سن 15 سالگی، 20 تا 70 درصد از کودکان در مقطعی از زندگی خود دچار کمردرد می‌شوند. احتمال بروز کمردرد با افزایش سن افزایش می‌یابد که این در دختران شایع‌تر است.
ادامه در مقاله ...


علل کمر درد کودکان.jpg
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
علت غبغب و روش درمان آن

لزوماً نشانه ضعف سلامتی نیست، اما می‌تواند به عزت نفس و زندگی اجتماعی شما آسیب برساند. غبغب، چربی اضافی در قسمت زیرین چانه است. این چربی زیر پوستی ممکن است به دلایل مختلف تجمع یابد. کسانی که سابقه خانوادگی در این زمینه دارند، بیشتر مستعد ابتلا به غبغب هستند. همچنین با افزایش و انقباض پوست، نوسانات وزن می‌تواند غبغب ایجاد کند. داشتن چربی اضافی در ناحیه گردن با خطرات خاصی همراه است، به ویژه اگر به دلیل چاقی باشد. اگر گردن ضخیمی دارید، ممکن است مجاری تنفسی باریک‌تری در گلو داشته باشید.

طی یک مطالعه تحقیقاتی، نتایج حاصل نشان داد که غبغب با افزایش خطرات قلبی و عروقی مرتبط است. در واقع چربی بالای بدن ممکن است یک انبار چربی بیماری‌زا باشد. ایجاد غبغب دلایل مختلفی دارد. در ادامه این مقاله، شما را با علل به وجود آمدن غبغب و روش‌های درمانی این بیماری آشنا می‌کنیم.

ادامه در مقاله ...

[لینک ضمیمه]


علت-غبغب.png
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
کاربرد واقعیت مجازی در فیزیوتراپی چیست؟

پیشرفت تکنولوژی در زمینه های پزشکی منجر به بهینه سازی قابل توجه روش های درمانی شده است. به طوری که روش های درمانی قدیمی در سال های اخیر بازده بسیار بالاتری از خود نشان داده اند. یکی از مواردی که اخیرا به بهبود شرایط بیماران مخصوصا کاهش درد آن ها کمک نموده، روش واقعیت مجازی (Virtual Reality (VR)) است. برای مثال، واقعیت مجازی در کاهش دردهای شدید نظیر درد زایمان و درد تعویض پانسمان سوختگی های شدید اثر بسزایی داشته است. تحقیقات نشان می دهند که استفاده از واقعیت مجازی در فیزیوتراپی نیز بازده درمان ها را افزایش خواهد داد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد واقعیت مجازی در بپردازیم.

واقعیت مجازی pro.jpg
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
استفاده از در بهبود بیماران مبتلا به بیماری

کووید-19؛ نامی که این روزها از لحاظ روحی و جسمی تمام مردم دنیا را درگیر خود کرده و در حال حاضر بزرگترین درد مشترک مردم در سراسر جهان محسوب می شود. بیماری کرونا از سال 2019 در شهر ووهان چین بروز کرد و تا امروز همچنان در حال تاخت و تاز و قربانی کردن افراد در همه گروه های سنی است. نوع جدید آن یعنی کرونای دلتا، گونه ای جهش یافته از این ویروس به حساب می آید که شدت درگیری و عوارض ناشی از آن بسیار بیشتر و شدیدتر از نوع معمولی آن است.

بافت هدف کرونای دلتا، به طور قطع ریه شخص مبتلا است و بنابراین، تشخیص به موقع این بیماری بر نتیجه بخش بودن درمان بسیار اثرگذار خواهد بود. افرادی که به دلیل ابتلا به کرونای دلتا دچار عفونت های شدید ریوی می شوند، بدون شک پس از بهبود از بیماری با مشکلات تنفسی ماندگار روبرو خواهند شد که لازم است با برخی اقدامات از شدت این اختلالات بکاهند.

یکی از راه حل های مفید در این باره، استفاده از تمرینات تنفسی فیزیوتراپی است که می توان آن ها را قبل، بعد و حین درگیری با عفونت کووید انجام داد.

[لینک ضمیمه]
دلتا (1).jpg
6 دیدگاه · 1400/06/9 - 13:15 7 +
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

مقدمه

زانوها از مهم ترین مفاصل در حفظ تعادل بدن و راه رفتن هستند که باید به سلامت آن ها اهمیت داده شود. یکی از شایع ترین بیماری هایی که منجر به ناراحتی فرد در ناحیه زانو می گردد، آرتروز زانو است. آرتروز مفصل زانو بر اساس الگوی زندگی اشخاص می تواند در هر سنی بروز کند؛ اما شیوع این ناراحتی مفصلی عمدتا در سنین بالا است.

ابتلا به ممکن است ژنتیکی باشد و یا از هر عامل دیگری نظیر عفونت، اضافه وزن و یا آسیب های ناشی از عامل خارجی نشات بگیرد. در این مقاله قصد داریم به شرح دلایل، علائم و روش های درمان ابتلا به زانو بپردازیم.

[لینک ضمیمه]

آرتروز زانو۱.jpg
2 دیدگاه · 1400/06/6 - 10:14 9 +
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی


اکثر زنان باردار را در دوران بارداری تجربه می‌کنند که معمولاً این درد در نیمه دوم بارداری شروع می‌شود. کمردرد بارداری معمولاً در ناحیه تحتانی کمر اتفاق می‌افتد و در برخی از مواقع یا به باسن، ران و پاها سرایت می‌کند و باعث ایجاد علائم سیاتیک می‌شود. درد ممکن است ثابت باشد، با فعالیت بدتر شود، خواب را مختل کند و یا عملکرد آن را کاهش دهد.

در حالی که علائم معمولاً خود به خود پس از برطرف می‌شوند، برخی از شرایط ممکن است به عنوان اختلالات مزمن باقی بمانند. زنانی که از قبل مشکلات کمری داشتند، معمولاً بیشتر در معرض ابتلا به کمردرد ناشی از بارداری هستند. در دوران بارداری، تغییرات طبیعی آناتومیک و وضعیتی باعث ایجاد مشکلات مکانیکی در سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه در قسمت تحتانی بدن می شود. کمردرد و ناراحتی لگن معمولاً بین ماه پنجم و هفتم بارداری شروع می‌شود. درصد کمی از زنان ممکن است در 4 تا 16 هفته درد را تجربه کنند.

[لینک ضمیمه]

8 دیدگاه · 1400/06/4 - 09:30 7 +
باز نشر توسط nicefun
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

انجام فیزیوتراپی در دوران بارداری

نقش گسترده ای در دوران بارداری ، زایمان و پس از زایمان دارد . با انجام فیزیوتراپی می توانید از بسیاری ازمشکلات و بیماری ها جلوگیری کنید . یک زن باردار می‌تواند با برگزاری کلاس‌های خاص دوران بارداری و دادن آگاهی‌های لازم و انجام فعالیتهای ورزشی مناسب سلامت جسمانی خود و جنینش را تا حدود زیادی تضمین کند.

نقش فیزیوتراپی در دوران بارداری، زایمان و پس از زایمان و همچنین در ناراحتی‌های زنان و زایمان بسیار گسترده است. تمرینات ورزشی مناسب و آگاهی از چگونگی انجام فعالیت‌های روزمره میتواند نقش بسزایی در سلامت جسمی و حتی روحی بانوان جامعه داشته باشد و از بروز بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها جلوگیری کند. یک زن باردار می‌تواند با برگزاری کلاس‌های خاص دوران بارداری و دادن آگاهی‌های لازم و انجام فعالیتهای ورزشی مناسب سلامت جسمانی خود و جنینش را تا حدود زیادی تضمین کند.

[لینک ضمیمه]

pregnancy-physiotherapy-1.jpg
10 دیدگاه · 1400/06/3 - 11:28 10 +
باز نشر توسط nicefun
صفحات: 1 2 3 4 5