no physiotherapyiranian - فیس بوک ایران
فیزیوتراپی-بیماری-پارکینسون.jpg بیماری-پرتس.jpg انگشت-چمنی.jpg شانه درد.jpg
مهدی صدیقی

فیزیوتراپی ایرانیان بزرگترین و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان [درباره]

مشخصات

موارد دیگر
مهدی صدیقی
physiotherapyiranian.com
54 پست

دنبال‌کنندگان

برچسب ‌های شخصی

مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

درد پنجه پا (متاتارسالژی)

متاتارسالژی، یک بیماری دردناک است که بر روی برجستگی کف پا تأثیر می‌گذارد. متاتارس‌ها، استخوان‌هایی هستند که انگشتان پا را به مچ پا متصل می‌کنند. این می‌تواند ناشی از استفاده بیش از حد از پا و یا ورزش‌های شدید، آرتریت، و پوشیدن کفش‌های نامناسب، مانند کفش‌های پاشنه بلند باشد.

ادامه در مقاله ...

[لینک ضمیمه]


درد پنجه پا.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

آب درمانی یا هیدروتراپی، از روش های نسبتا جدید برای تسکین درد و بهبود التهابات مفصلی و عضلانی ناشی از آرتریت و فیبرومیالژیا به حساب می آید. روش درمان با آب برای رفع برخی از مشکلات موقتی پوست نظیر سوختگی ها و زخم های سپتیک نیز به کار می رود.

درمان با آب می تواند با استفاده از آب گرم یا آب سرد انجام گیرد. این موضوع با توجه به نظر پزشک و فیزیوتراپیست تعیین می شود. همچنین، لازم است فشار و جریان آب در حد مشخصی باشد که این مساله نیز کاملا به نظر فیزیوتراپیست مربوط خواهد بود.

ادامه در مقاله ...

[لینک ضمیمه]آب درمانی.jpeg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
آکندروپلازی چیست؟
آکندروپلازی (Achondroplasia)یک اختلال استخوانی است که منجر به کوتولگی می‌شود. کودکانی که

با آکندروپلازی متولد می‌شوند، معمولاً دست‌ها و پاهای کوتاه، سر بزرگ و تنه‌ای با اندازه متوسط دارند.

آن‌ها به دلیل ناهنجاری‌های استخوانی، کوتاه‌تر از بسیاری از افراد دیگر هستند. آکندروپلازی در مراحل اولیه

رشد جنین، زمانی شروع می‌شود که یک مشکل در یک ژن، مانع از تبدیل غضروف به استخوان توسط بدن
می‌شود. این اختلال، نادر است و از هر 10000 نوزادی که به دنیا می‌آیند، تنها در 1 نفر رخ می‌دهد.

ادامه در مقاله ...


آکندروپلازی.png
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
نواحی بدن ما، به ویژه در بازوها، پاها و شکم (ناحیه معده)، به محفظه‌هایی تقسیم می‌شوند. این محفظه‌ها حاوی ماهیچه‌ها، اعصاب و رگ‌های خونی هستند. هر محفظه توسط فاسیا جدا می‌شود که نوعی بافت ورقه‌مانند ضخیم که خیلی الاستیک نیست، می‌باشد. بدن می‌تواند تغییرات طبیعی فشار درون این بخش‌ها را تحمل کند. به عنوان مثال، بافت‌های ما ممکن است پس از یک تمرین سخت یا یک آسیب خفیف، کمی متورم شوند. اما فشار زمانی افزایش می‌یابد که تورم بیش از حد در یک محفظه رخ دهد و فاسیا برای افزایش حجم منبسط نشود. این فشار می‌تواند بیش از آن باشد که بدن ما بتواند آن را تحمل کند.

ادامه در مقاله ...


fasciotomy illus.png
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

هیدروتراپی یا آب درمانی عبارت است از استفاده از آب برای بازتوانی و یا بهبود و درمان دردهای عضلانی. البته از آب درمانی برای درمان برخی مشکلات موقت پوستی مثل سوختگی، آرتروز و یا فیبرومیالژیا (fibromyalgia) هم استفاده می شود. در هر حال، اصلی ترین هدف روش آب درمانی را می توان رفع مشکلات جسمی و روحی بیماران دانست.

بر اساس نوع مشکل و یا بیماری، ممکن است پزشک استفاده از آب سرد و یا گرم را توصیه نماید. در واقع، دما و فشار آب از فاکتورهای بسیار مهمی هستند که باید در روش آب درمانی و توانبخشی به آن ها توجه شود. درمان با آب ممکن است پیچیده یا ساده باشد. به طوری که گاهی با یک حمام آب گرم ساده در منزل قابل انجام است و گاهی باید برای اجرای روش درمانی مناسب، به دنبال یک اتاق سونا مجهز به ابزار و تجهیزات مخصوص باشید.

ادامه در مقاله ...

[لینک ضمیمه]


آب درمانی فیزیوتراپی ایرانیان.jpeg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
تاندون، پایین کاسه زانو (کشکک) را به بالای استخوان ساق پا (درشت‌نی) متصل می‌کند. برخلاف نامش، تاندون کشکک در واقع یک رباط است. تاندون‌ها یک ماهیچه را به استخوان متصل می‌کنند. رباط‌ها دو ماهیچه را به هم متصل می‌کنند. تاندون کشکک زانو باعث ایجاد ثبات می‌شود و استخوان‌ها را در کنار هم نگه می‌دارد. همچنین با عضله چهار سر ران (ران) و سایر بافت‌های همبند کار می‌کند تا به حرکت شما کمک کند. در واقع بدون آن نمی‌توانستید زانوهای خود را حرکت دهید.

ادامه در مقاله ...


تاندونیت کشک زانو.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
ورزش هوازی، ورزش قلبی عروقی یا کاردیو است که قلب شما را پمپاژ می‌کند. این بدان معنا

است که در طول ورزش هوازی، خون شما به سرعت در سراسر بدن پمپاژ می‌شود و ریه‌های

شما اکسیژن بیشتری دریافت می‌کنند. کلمه هوازی به معنای “با اکسیژن” است، به این معنی

که تنفس شما، میزان اکسیژنی را که به ماهیچه‌های شما می‌رسد، تعیین می‌کند. اکسیژن

موجود در ماهیچه‌های شما چیزی است که به حرکت آن‌ها کمک می‌کند و به شما قدرت ورزش

کردن را می‌دهد.بدن شما این انرژی را با استفاده از کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌های

ذخیره‌شده در ترکیب با اکسیژن ایجاد می‌کند. بسته به شدت ورزش، می‌توان تمرینات هوازی

را برای مدت طولانی انجام داد. سیستم قلبی عروقی و عضلانی شما با هم کار می‌کنند تا

به شما کمک کنند تا یک فعالیت مداوم را انجام دهید که بتوانید حداقل 30 دقیقه آن را ادامه دهید.

ادامه در مقاله ...


ورزش هوازی.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
بهترین باشگاه بدنسازی اصفهان

انتخاب با مربی های حرفه ای و تجهیزات کامل، افراد را سریع تر و به شکلی

تخصصی تر به نتایج دلخواه می رساند. باشگاه بدنسازی ایرانیان در اصفهان یکی از بهترین و مجهزترین

باشگاه های ورزشی اصفهان با دستگاه های روز دنیا (hoist) به حساب می آید. این باشگاه توسط

محسن صدیقی مربی و متخصص بدنسازی و ورزش های هوازی اداره می گردد. ناگفته نماند که

موسس این باشگاه دکتر مهدی صدیقی، فیزیوتراپیست و توانبخشی و سرپرست کلینیک

تخصصی فیزیوتراپی ایرانیان اصفهان هستند.باشگاه بدنسازی ایرانیان با داشتن تیمی حرفه ای

و متخصص در زمینه کلاس های بدنسازی و ورزش های هوازی، محلی مفرح و عالی برای تناسب

اندام و حفظ سلامت بدن محسوب می شود.به این ترتیب، اگر به دنبال مکانی مجهز و حرفه ای

هستید، ما به شما باشگاه بدنسازی ایرانیان اصفهانرا پیشنهاد می دهیم.باشگاه ورزشی فیزیوتراپی ایرانیان.jpeg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
پوکی استخوان وضعیتی است که در آن، تراکم استخوان کم است. ساختار بافتی استخوان خراب می‌شود و در نتیجه خطر شکستگی را افزایش می‌دهد. پوکی استخوان به خودی خود باعث ایجاد درد یا علائم واضح نمی‌شود. عوارض ناشی از این بیماری، از جمله شکستگی مهره‌ها، ممکن است منجر به کمردرد و محدودیت حرکتی شود. برای تشخیص زود هنگام پوکی استخوان و همچنین شناسایی افراد در معرض خطر شکستگی ناشی از این بیماری،روش‌های مختلفی وجود دارد.

ادامه در مقاله ...


پوکی استخوان.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
زانوها، بزرگ‌ترین و قوی‌ترین مفاصل بدن شما هستند و اکثر مردم تقریباً در طول روز از آن‌ها برای نشستن، ایستادن، راه رفتن، پرش و خم شدن استفاده می‌کنند. آن‌ها 80٪ وزن بدن

شما را در حالت ایستاده و 150٪ یا بیشتر را هنگام راه رفتن، تحمل می‌کنند. سن، آسیب و حرکات مکرر،ممکن است به زانو آسیب برساند و منجر به آرتروز، یکی از شایع‌ترین انواع آرتریت

زانو شود. در استئوآرتریت، غضروف-یک پوشش صاف و لغزنده که به انتهای استخوان‌های شما کمک می‌کند تا روی یکدیگر سرازیر شوند-به آرامی از بین می‌رود.
چگونه زانوهای خود را سالم نگه داریم؟.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی


کاستوکندریت یک اصطلاح پزشکی برای التهاب غضروف است که دنده‌های شما را به استخوان سینه (جناغ) متصل می‌کند. این یک بیماری رایج است که به عنوان سندرم دیواره قفسه سینه نیز شناخته می‌شود. روش‌های درمانی گوناگونی برای این بیماری وجود دارد که از انواع رایج آن، فیزیوتراپی است.
ادامه در مقاله ...کاستوکندریت با چه علائمی همراه است؟.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

ضایعه نخاعی (SCI) را می‌توان به عنوان یک رویداد آسیب‌زا یا غیر آسیب‌زا تعریف کرد که منجر به آسیب عصبی می‌شود که بر عملکرد حرکتی، حسی، تنفسی، مثانه، روده و عملکرد جنسی تأثیر می‌گذارد. همچنین فشارخون، سلامت پوست و توانایی تنظیم درجه حرارت را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. آسیب نخاعی فقط بر سلامت جسمی و عاطفی افراد تأثیر نمی‌گذارد، بلکه تأثیر قابل‌توجهی بر خانواده‌ها، جوامع و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان دارد.

ادامه در مقاله ...


ضایعه نخاعی.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
افرادی که دارای مشکلات پزشکی، معلولیت یا حوادثی هستند که مانع از توانایی آن‌ها در سفر و یا فعالیت روزانه می‌شود، یک برنامه فیزیوتراپی شخصی می‌تواند به چنین افرادی کمک کند تا به سطح عملکرد قبلی خود بازگردند و رفتارها و بهبود شیوه زندگی خود را تسهیل کنند. این می‌تواند از آسیب بیشتر جلوگیری کرده و سلامت کلی و رفاه را بهبود بخشد. پزشکان مراقبت‌های اولیه همچنین بیماران را در بروز اولین علائم بیماری، به فیزیوتراپی ارجاع می‌دهند، زیرا این یک رویکرد تخصصی برای مدیریت بیماری محسوب می‌شود. در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر فواید فیزیوتراپی می‌پردازیم:

ادامه در مقاله...


فیزیوتراپی چه فوایدی دارد.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
هدف از آرتروپلاستی، بازگرداندن عملکرد سفت شده مفصل سینوویال و تسکین درد است. به عنوان یک عمل جراحی، معمولاً زمانی انجام می‌شود که درمان دارویی عملکرد مفصل آسیب‌دیده را بهبود نداده باشد. دو نوع جراحی آرتروپلاستی وجود دارد: برداشتن مفصل و بازسازی بین مکانی. برداشتن مفصل شامل برداشتن قسمتی از استخوان از یک مفصل سفت شده، افزایش فاصله بین استخوان و حفره برای بهبود دامنه حرکت است.
هدف از آرتروپلاستی.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

ساکروایلیت (Sacroilite)، التهاب مفصل ساکروایلیاک است. این می‌تواند شامل هر دو مفصل یا فقط یکی از آن‌ها باشد. این مفاصل در قسمت تحتانی ستون فقرات شما در جایی که به ناحیه لگن شما متصل می‌شود، در نزدیکی باسن یافت می‌شوند. درد ساکروایلیت می‌تواند موارد زیر را تحت تأثیر قرار دهد:

باسن(یک یا هر دو)
کمر
پاها (یک یا هر دو)


ساکروایلیت، یک جزء اصلی در اسپوندیلیت آنکیلوزان(ankylosing spondylitis) است. اسپوندیلیت آنکیلوزان، یک بیماری روماتیسمی است که باعث التهاب و سفتی مفصل در ستون فقرات و لگن می‌شود. بنابراین ساکروایلیت یک نوع آرتریت پیش‌رونده است که هر کسی می‌تواند به آن مبتلا شود.

ادامه در مقاله ...

[لینک ضمیمه]


ساکروایلیت چیست.png
صفحات: 1 2 3 4