no physiotherapyiranian - فیس بوک ایران
فیزیوتراپی-بیماری-پارکینسون.jpg بیماری-پرتس.jpg انگشت-چمنی.jpg شانه درد.jpg
مهدی صدیقی

فیزیوتراپی ایرانیان بزرگترین و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان [درباره]

مشخصات

موارد دیگر
مهدی صدیقی
physiotherapyiranian.com
54 پست

دنبال‌کنندگان

برچسب ‌های شخصی

مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
گودی کمر و روش های درمان آن بدانید

ستون فقرات یکی از مهم ترین قسمت های اسکلت بدن به حساب می آید. به طوری که بخش عمده ای از تعادل و استحکام بدن به این مهره های به هم پیوسته مربوط می شود. ستون فقرات به طور طبیعی انحناهایی دارد که وجود آن ها برای حفظ تعادل بدن الزامی است. گاهی به دلایل مختلف ممکن است در ناحیه پایین کمر، انحنایی بیش از حد استاندارد شکل بگیرد؛ این حالت را اصطلاحا گودی کمر یا هایپرلوردوز (Hyperlordosis) می نامند. البته در اصطلاح لاتین ممکن است با عنوان های swayback و یا saddleback نیز شناخته شود. در این مقاله قصد داریم تا درباره هایپرلوردوز و اصلاح گودی کمر با فیزیوتراپی توضیحاتی را ارائه دهیم.

ادامه در مقاله ...

گودی کمر.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
ماساژ کمر

ماساژ کمر گرفتگی و درد کمر را تسکین می دهد؟

این روزها، شیوه زندگی و فعالیت های روزانه افراد به گونه ای است که دردهای مفصلی و درد ستون فقرات به یک معضل رایج تبدیل شده است. مواردی چون عدم تحرک کافی و بلند کردن اجسام به شیوه ای نامناسب از جمله دلایل گرفتگی و درد کمر محسوب می شوند. برای درمان گرفتگی و درد کمر در حالت های نه چندان حاد، می توان از برخی درمان های خانگی نظیر کمپرس سرد یا گرم و مسکن های بدون نیاز به نسخه پزشک استفاده نمود. با این حال، مناسب ترین روش برای رفع گرفتگی عضلات پشت، ماساژ کمر توسط یک فرد ماهر و باتجربه است.

ادامه در مقاله ...


ماساژ کمر(1).jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
فیزیوتراپی چیست

فیزیوتراپی به بازگرداندن حرکت و عملکرد هنگامی که فردی تحت آسیب، بیماری یا ناتوانی قرار می‌گیرد، کمک می‌کند. در فیزیوتراپی، متخصصان آموزش دیده، عملکرد بدنی غیرطبیعی مربوط به مثلاً آسیب، ناتوان، بیماری یا شرایط را ارزیابی و درمان می‌کنند. درواقع فیزیوتراپیست، یک پزشک متخصص آموزش دیده و دارای مجوز است که در تشخیص ناهنجاری‌های جسمی، بازیابی عملکرد و تحرک بدنی، حفظ عملکرد بدنی و ارتقاء فعالیت بدنی و عملکرد مناسب تجربه دارد.

ادامه در مقاله ...


فیزیوتراپی چیست.png
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
درد بازوی چپ

در این مقاله، علل احتمالی درد دست چپ را توضیح می‌دهیم. برای هر یک از این علل، علائم دیگری را توصیف می‌کنیم که می‌تواند به فرد در شناسایی مشکل زمینه‌ای کمک کند.

درد در ناحیه بازوی چپ می‌تواند به دلیل بسیاری از شرایط باشد، ناهنجاری‌های پوست، بافت نرم، اعصاب، استخوان‌ها، مفاصل بازو، همگی می‌توانند باعث درد شوند. برای تعیین اینکه آیا درد بازوی چپ شما مربوط به قلب است یا خیر، عوامل متعددی را باید در نظر گرفت

ادامه در مقاله ...

علت درد بازوی چپ.png
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
مه مغزی ناشی از کووید-19 چیست؟

#مه_مغزی یک تشخیص پزشکی نیست، در عوض، این یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف احساس کند بودن یا فاصله گرفتن از نظر ذهنی، استفاده می‌شود. اغلب مردم گاهی دچار مه مغزی می‌شوند. شما احتمالاً بعد از یک شب خواب ضعیف یا زمانی که تحت استرس زیادی بوده‌اید، دچار کسالت روحی شده‌اید. اما برخی از افرادی که مبتلا به کووید -19 بوده‌اند، مه مغزی را گزارش می‌کنند که هفته‌ها یا حتی ماه‌ها بعد از علائم دیگر آن‌ها مانند سرفه، خستگی یا تب از بین می‌رود. علائم مه مغزی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

وارد اتاق می‌شوید و فراموش می‌کنید که چرا آنجا هستید.

مشکل در فکر کردن برای به کارگیری کلمات مناسب

مشکل در به خاطر سپردن مطالبی که به تازگی خوانده‌اید.

برای تکمیل کارها زمان بیشتری لازم است.

فراموش کردن دستورالعمل‌ها یا مراحل هنگام پخت و پز

روشن نگه داشتن چراغ‌ها یا لوازم خانگی

فراموش کردن کاری که بعد از حواس پرتی انجام می‌دادید.

ادامه در مقاله ...
مه-مغزی-ناشی-از-کرونا.png
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
سندرم پلیکا چیست؟

، تحریک بخشی از غشای سینوویال در زانو است. غشای سینوویال مفصل زانو را در بر گرفته و حاوی مایعی است که مفصل را به اصطلاح روغن کاری می‌کند. سندرم پلیکا، زمانی تحریک می‌شود که لایه داخلی مفصل، تحریک می‌شود. معمولا در اثر اصطکاک مکرر به بافت یا در برخی موارد ضربه مستقیم به زانو که باعث آسیب بافت می‌شود، این مشکل ایجاد می‌شود. در نتیجه، این بافت، ضخیم و دردناک می‌شود. اصطکاک مکرر به دلیل نیروهای غیرطبیعی در زانو ، به احتمال زیاد در ناحیه زانو و ماهیچه‌های اطراف است، یا ممکن است ناشی از ضعف‌های عضلانی یا ناهنجاری‌های ساختاری در مفصل ران یا پا باشد که باعث افزایش تنش در زانو می‌شود. سندرم پلیکا نیز می‌تواند در اثر افزایش فعالیت‌ها ایجاد یا بدتر شود. سندرم پلیکا ممکن است ناشی از ترکیبی از چندین عامل مختلف باشد، از جمله:

کاهش تحرک کشکک زانو
سفت شدن ماهیچه چهارسر (جلوی ران) یا عضله لگن
عدم تعادل عضلانی در عضلات چهارسر، همسترینگ (پشت ران) یا ماهیچه‌های لگن
تکنیک نامناسب با فعالیت‌های تکراری
تغییر در روال ورزشی یا فعالیت ورزشی
ساختار غیر طبیعی ران یا زانو
مکانیک غیر طبیعی ران یا زانو
صدمه

سندرم-پلیکا-چیست.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
فیبرومیالژیا؛ علت و روش‌های درمان آن

فیبرومیالژیا، دومین بیماری شایع است که بر استخوان‌ها و ماهیچه‌های شما تاثیر می‌گذارد. همچنین وضعیتی است که باعث ایجاد درد در سراسر بدن (که به آن درد گسترده نیز می‌گویند)، مشکلات خواب، خستگی و اغلب ناراحتی‌های روحی و روانی می‌شود. افراد مبتلا به فیبرومیالژیا ممکن است نسبت به افرادی که فیبرومیالژیا ندارند، به درد حساس‌تر باشند. اگرچه این بیماری، اغلب، به اشتباه تشخیص داده می‌ّشود و اشتباه درک شده است، اما علائم رایج آن، درد و خستگی گسترده در ماهیچه‌ها و مفاصل است.

علت دقیق هنوز ناشناخته است، اما تصور می‌شود که مربوط به سطوح غیر طبیعی برخی از مواد شیمیایی در مغز و تغییر در نحوه پردازش پیام‌های درد سیستم عصبی مرکزی (مغز، نخاع و اعصاب) در سراسر بدن است، اما می‌توان آن را به طور موثر و مدیریت کرد. اگرچه درمان فیبرومیالژیا می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما داروها، ورزش، مدیریت استرس و عادات سالم و تغییر شیوه زندگی، می‌توانند به شما در مدیریت علائم و بهبود کیفیت زندگی کمک کنند تا بتوانید یک زندگی عادی و فعال داشته باشید.

[لینک ضمیمه]

انواع-درد-فیبرومیالژیا.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

به نظر شما علت درد گرفتن پهلو چیست و برای درمان آن چه کارهایی می توان انجام داد ؟ درمان درد پهلوی چپ راهکار های زیادی دارد که فیزیوتراپی ایرانیان بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان در این مقاله به آن می پردازد .

درد پهلو اغلب در قسمت کناری میان تنه ، درست زیر دنده ها احساس می شود . گاهی اوقات درد پهلو به قسمت پایینی کمر هم کشیده می شود . عضلات در پهلوی چپ و راست یا اطراف آن وجود دارند به همین خاطر درد پهلو به عارضه ای رایج در بین افراد تبدیل شده است .

ادامه در مقالهtreatment-left-side-pain.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
سندرم خروجی قفسه سینه چیست؟

سندرم خروجی قفسه سینه چیست و چگونه درمان می شود؟

قفسه سینه (Thoracic Outlet Syndrome (TOC)) به یکی از اختلالات ناشی از فشرده سازی، تحریک اعصاب و یا آسیب عروق خونی اطلاق می شود. این عارضه در ناحیه بالای قفسه سینه و زیر گردن ایجاد می گردد. سندرم خروجی قفسه سینه عمدتا مستقل از سن و جنسیت افراد می تواند رخ دهد.

این عارضه را نمی توان یک بیماری دانست و ممکن است به هر دلیلی به وجود آید. برای مثال، ورزشکارانی که در رشته هایی نظیر شنا، بیس بال و والیبال فعالیت دارند، در موارد زیادی به این سندرم دچار خواهند شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی عارضه خروجی قفسه سینه و کلیه نشانه ها و راه های درمانی آن بپردازیم.
سندرم خروجی قفسه سینه چیست؟
ادامه در مقاله لینک زیر

[لینک ضمیمه]


گونه های مختلف سندروم خارجی قفسه سینه.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
علت و درمان کمر درد در کودکان و نوجوانان


و نسبتاً شایع است. بر اساس مطالعه‌ای، نشان داده شده است که تقریبا 34 درصد از کودکان در سال گذشته احساس کمردرد کرده‌اند و تقریبا 9 درصد از آن‌ها با کمردرد شدید مواجه شده‌اند. در سن 15 سالگی، 20 تا 70 درصد از کودکان در مقطعی از زندگی خود دچار کمردرد می‌شوند. احتمال بروز کمردرد با افزایش سن افزایش می‌یابد که این در دختران شایع‌تر است.
ادامه در مقاله ...


علل کمر درد کودکان.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
علت غبغب و روش درمان آن

لزوماً نشانه ضعف سلامتی نیست، اما می‌تواند به عزت نفس و زندگی اجتماعی شما آسیب برساند. غبغب، چربی اضافی در قسمت زیرین چانه است. این چربی زیر پوستی ممکن است به دلایل مختلف تجمع یابد. کسانی که سابقه خانوادگی در این زمینه دارند، بیشتر مستعد ابتلا به غبغب هستند. همچنین با افزایش و انقباض پوست، نوسانات وزن می‌تواند غبغب ایجاد کند. داشتن چربی اضافی در ناحیه گردن با خطرات خاصی همراه است، به ویژه اگر به دلیل چاقی باشد. اگر گردن ضخیمی دارید، ممکن است مجاری تنفسی باریک‌تری در گلو داشته باشید.

طی یک مطالعه تحقیقاتی، نتایج حاصل نشان داد که غبغب با افزایش خطرات قلبی و عروقی مرتبط است. در واقع چربی بالای بدن ممکن است یک انبار چربی بیماری‌زا باشد. ایجاد غبغب دلایل مختلفی دارد. در ادامه این مقاله، شما را با علل به وجود آمدن غبغب و روش‌های درمانی این بیماری آشنا می‌کنیم.

ادامه در مقاله ...

[لینک ضمیمه]


علت-غبغب.png
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
و تاثیر آن بر اختلالات

فیزیوتراپی اغلب برای کمک به بهبود عملکرد حرکتی و حرکت مفاصل، ماهیچه‌ها و تاندون‌ها در افرادی که از معلولیت، بیماری یا آسیب رنج می‌برند، استفاده می‌شود. با فعال نگه داشتن ماهیچه‌ها و انعطاف‌پذیری مفاصل، از هدر رفتن و زوال عملکرد آن‌ها جلوگیری می‌کند و همچنین توانبخشی را ارتقا می‌بخشد. نوروفیزیوتراپی یک شاخه تخصصی از فیزیوتراپی است که به منظور بهبود عملکرد بیمارانی که دچار اختلالات جسمی ناشی از شرایط عصبی هستند، اختصاص داده شده است.

ادامه در مقاله ...
نوروفیزیوتراپی چیست.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
کاربرد واقعیت مجازی در فیزیوتراپی چیست؟

پیشرفت تکنولوژی در زمینه های پزشکی منجر به بهینه سازی قابل توجه روش های درمانی شده است. به طوری که روش های درمانی قدیمی در سال های اخیر بازده بسیار بالاتری از خود نشان داده اند. یکی از مواردی که اخیرا به بهبود شرایط بیماران مخصوصا کاهش درد آن ها کمک نموده، روش واقعیت مجازی (Virtual Reality (VR)) است. برای مثال، واقعیت مجازی در کاهش دردهای شدید نظیر درد زایمان و درد تعویض پانسمان سوختگی های شدید اثر بسزایی داشته است. تحقیقات نشان می دهند که استفاده از واقعیت مجازی در فیزیوتراپی نیز بازده درمان ها را افزایش خواهد داد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد واقعیت مجازی در بپردازیم.

واقعیت مجازی pro.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی
قوز شست پا
از مشکلات شایع در افرادی است که سابقه ارثی دارند و یا به دلیل عدم استفاده از کفش‌های استاندارد، به آن دچار شده اند.

قوز شست پا یک برآمدگی استخوانی است که در مفصل انگشت بزرگ پا ایجاد می‌شود. زمانی اتفاق می‌افتد که برخی

از استخوان‌های قسمت جلویی پا از جای خود خارج می‌شوند. این باعث می‌شود که نوک انگشت شست پا به سمت

انگشتان کوچکتر کشیده شود. در نتیجه مفصل پایه انگشت بزرگ پا مجبور شود بیرون بیاید. این باعث می‌ّشود تا پوست

بالای ناحیه قوز شست پا نیز قرمز و زخم شود. پوشیدن کفش‌های تنگ و باریک و ایستادن طولانی مدت ممکن است

باعث بدتر شدن آن‌ها شود. به این دلیل که اکثر کفش‌ها برآمدگی حاصل از قوز شست پا را در خود جای نمی‌دهند.

در نتیجه به مفصل آن فشار وارد می‌کنند.در نهایت، بورس (کیسه‌ای پر از مایع که مفصل را احاطه کرده و می‌بندد)،

ملتهب می‌شود و کل مفصل، سفت و دردناک می‌شود. رو‌ش‌های درمانی مختلفی برای اصلاح وجود دارد.

قوز-شست-پا-pro.jpg
مهدی صدیقی
مهدی صدیقی

فعال بودن، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای مفاصل و بقیه بدن انجام دهید؛ اما صدماتی ممکن است

رخ دهد و اغلب زانوها را درگیر می‌کند. برخی از رایج‌ترین مشکلات زانو، رگ به رگ شدن، پارگی مینیسک

و یا التهاب تاندون است.اگر از ناحیه زانو قدیمی آسیب دیده‌اید که به درستی درمان نشده است، ممکن است

گاهی اوقات دچار درد شود یا دائماً صدمه ببیند. چندین مورد دیگر نیز می‌توانند باعث شوند،

[لینک ضمیمه]

چه-عواملی.png
صفحات: 1 2 3 4